Valašsko pre turistov i „neturistov“ Rožnov pod Radhoštěm – Pustevny – Chodník Valaška

Valašsko pre turistov i „neturistov“ Rožnov pod Radhoštěm – Pustevny – Chodník Valaška 2020-01-21T10:09:19+00:00

Project Description

VALAŠSKO  pre turistov i „neturistov“

Rožnov pod Radhoštem – Pustevny – Chodník Valaška

27. jún 2020

Program zájazdu:

05.30 hod.       Odchod zo Zvolena (parkovisko pri železničnej stanici oproti Lidlu). Cesta územím Slovenska, Moravy.

V dopoludňajších hodinách príchod do Rožnova pod Radhoštěm, návšteva Valašského múzea v prírode – najstaršie múzeum svojho druhu v strednej Európe. Prehliadka Dreveného mestečka (najstaršia  a najnavštevovanejšia expozícia múzea), Mlynskej doliny (stavby technického charakteru – mlyny, píly…) a Valašskej dediny (najrozsiahlejší areál múzea), osobné voľno.

Po prehliadke presun do moravsko-sliezskeho horského sedla Pustevny, do nadmorskej výšky 1018 m, kde sa okrem iného nachádzajú drevené stavby Libušín a Maměnka, postavené v ľudovom slohu podľa projektu významného slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Individuálny program podľa vlastného výberu – možnosť návštevy novootvoreného chodníka v korunách stromov Stezka Valaška (nádherné výhľady na okolie, pri dobrej viditeľnosti aj na vrcholy Strážovských vrchov, Považského Inovca, Bielych Karpát či dokonca Veľkej Fatry). V prípade záujmu o turistiku – pešia túra na vrchol Radhošť (1129 m) k drevenému kostolu sv. Cyrila a Metoda (cca 8 km). Na tejto trase sa nachádza aj socha pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta.

16.30 hod.        Spiatočná cesta územím Moravy a Slovenska. Príchod domov v neskorších večerných hodinách.

Cena zájazdu / osoba :  34,-  EUR  (pri plne obsadenom autobuse)

Služby CK v cene zájazdu:

Doprava :  luxusný zájazdový  autobus ( klimatizácia, DVD prehrávač,  bufet a pod.)

Iné : sprievodca CK, DPH

Cena a služby zájazdu sú garantované pri nezmenenom kurze a zákonných podmienkach platných v čase vydania programu. (November 2019). Poistenie  nie je zahrnuté v cene. CK môže zaistiť v prípade záujmu objednávateľa „Cestovné poistenie účastníkov zahraničných zájazdov“ realizované cez poisťovňu UNION.  Poistná suma os./ deň  = 2,- €. Podmienky účasti na zájazde sú súčasťou Všeobecných zmluvných podmienok účasti na zájazdoch CK ČEKAN.

 Zmena programu vyhradená!