MORAVSKÝ KRAS

MORAVSKÝ KRAS 2020-08-10T13:08:40+00:00

Project Description

MORAVSKÝ KRAS – BRNO – SLAVKOV U BRNA

spojené s návštevou VILY TUGENDHAT

21. – 22. október 2020

Program zájazdu:

  1. deň: Odchod zo Zvolena o 5.00 hod. (v prípade záujmu o 4.30 z  Banskej Bystrice). Cesta územím Slovenska, Česka. V dopoludňajších hodinách príchod do Moravského krasu – najkrajšej krasovej oblasti našich západných susedov. Návšteva tzv. Punkevní jeskyně spojená s plavbou po jaskynnej riečke Punkva. Okrem toho sa návštevníci ocitnú na dne priepasti Macocha, ktorá je opradená mnohými povesťami. V prípade záujmu je možné do priepasti nahliadnuť aj zhora  – z dvoch vyhliadkových plošín, kam nás vyvezie lanovka. Po prehliadke presun do Brna, podvečerná prehliadka historického jadra –  Chrám Sv. Petra a Pavla, Stará radnica, Brnenský orloj, možnosť návštevy unikátnej kostnice kostola Sv. Jakuba – po parížskej druhá najväčšia kostnica v Európe. Vo večerných hodinách ubytovanie, noc.
  1. deň: Po raňajkách návšteva vily Tugendhat, pamiatky českej modrenej architektry, ktorá je zapísaná do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Stavba aj s priľahlou záhradou bola zreštaurovaná do podoby z roku 1930. Interiéry sú vybavené replikami pôvodného vybavenia. V rámci prehliadkovej trasy sú sprístupnené aj technické priestory vily (kotolňa, priestory vzduchotechniky, strojovňa spúšťacích okien) a expozícia predstavujúca architekta, stavebníkov a život rodiny Tugendhatovcov vo vile do roku 1938, kedy pod hrozbou druhej svetovej vojny emigrovali. Po prehliadke návrat do centra mesta, osobné voľno na obed. V popoludňajších hodinách  opustenie Brna, spiatočná cesta so zastávkou v Slavkove u Brna, prehliadka barokového zámku. Potom presun k  pamätníku Mohyla mieru na miesto bojiska Bitky pri Slavkove z roku 1805. Prehliadka multimediálnej expozície Bitka troch cisárov Slavkov/Austerlitz 1805.  Pokračovanie v spiatočnej ceste s príchodom domov v neskorších večerných hodinách.

Cena zájazdu / osoba: 85,-  EUR

Služby CK v cene zájazdu:

Doprava :  luxusný zájazdový  autobus ( klimatizácia, DVD prehrávač, bufet a pod.)

Ubytovanie: v hoteli alebo penzióne v blízkosti Brna

Strava: raňajky na ubytovaní

Iné : sprievodca –  zástupca CK,  DPH

Cena a služby zájazdu sú garantované pri nezmenenom kurze a zákonných podmienkach platných v čase vydania programu. (Jún  2020).

Poistenie  nie je zahrnuté v cene. CK môže zaistiť v prípade záujmu objednávateľa „Cestovné poistenie účastníkov zahraničných zájazdov“ realizované cez poisťovňu UNION.  Poistná suma deň / osoba = 2,- €

Zmena programu vyhradená!