MEXIKO

MEXIKO 2020-01-13T12:31:48+00:00

Project Description

M E X I K O „to najlepšie z Yucatanu“

03.- 14. november 2018

Stručný program:

 1. deň: Odchod zo Zvolena, transfer na letisko (Viedeň/Budapešť). Odlet do Mexika s jedným medzipristátím. Príchod do Cancunu v podvečerných hodinách, ubytovanie, nocľah.
 2. deň: Po raňajkách celodenný oddych pri mori, druhá noc v Cancune.
 3. deň: Raňajky, cesta do pralesom oblkopeného mayského centra – Coba s najvyššou pyramídou na poloostrove – Nonoch Mul. Po prehliadke cesta do mayského prístavu Tulum,  na útese medzi plážami Karibského mora a džungľou, jedno z najčarovnejších miest Yucatánu. Prehliadka chrámov zasvätených kultu opereného hada boha Kukulkána, ktoré tvoria majestátny celok obklopený hradbami. Najväčšími dominantami sú:“Hrad” (El Castillo), ktorý slúžil aj ako maják, Chrám zostupujúceho boha, Chrám fresiek s dochovanými maľbami, Dom stĺpov, Chrám vetra adť.. Večer ubytovanie, nocľah.
 4. deň: Po raňajkách odchod do Chichén Itzá, návšteva najslávnejšieho chrámového komplexu na severnom Yucatáne. (UNESCO). Najznámejšou pyramídou je Kukulcánov chrám, zvaný tiež El Castillo s presláveným svetelným hadom, ktorý sa zobrazuje dvakrát v roku pri rovnodennosti. Okrem toho uvidíme Palác bojovníkov, Caracol čiže mayské observatórium, najväčšie ihrisko na mayskú loptovú hru pelotu, ktoré kedy bolo nájdené, či posvätnú cenote – studňu, ktorá bola svedkom ľudských obetí. Po prehliadke kúpanie v prírodnej studni Ik-Kil,   tranzit do Méridy. Po príchode ubytovanie, osobné voľno, nocľah.
 5. deň: Raňajky, prehliadka Meridy, návšteva najvýznamnejších pamätihodností z koloniálneho obdobia v okolí námestia Plaza Grande (Katedrála San Idelfonso, múzeum moderného umenia MACAY, palác Casa de Montejo radnica Palacio Municipal…); V popoludňajších hodinách presun do zabudnutého mayského mesta Uxmal, prehliadka archeologického náleziska, jedného z najvýznamnejších stredísk mayskej civilizácie s mnohými zaujímavými budovami: Kúzelníkova pyramída, Kráľovský palác a Kláštor mníšok… Z vrcholu Veľkej deväťstupňovej pyramídy je krásny výhľad na celé kráľovstvo. Vo večerných hodinách ubytovanie, nocľah.
 6. deň: Po raňajkách cesta do Campeche, prehliadka historického jadra mesta (Campeche je asi 200 tisícové krásne koloniálne mesto, ktoré bolo v roku 1999 zapísané do zoznamu UNESCO. Vďaka svojej malebnosti, čistým farebným fasádam domčekov a romantickým arkádam si získa srdce každého návštevníka). V popoludňajších hodinách presun na asi hodinu cesty vzdialenú pláž, kúpanie a oddych pri mori. Večer ubytovanie, nocľah.
 7. deň: Raňajky, transfer do archeologického parku Chicanna, čo v preklade z mayštiny znamená „Dom s hadími ústami“. Potom presun Becánu, ktorý sa nachádza v strede južného Yucatánu, v džungli, v oblasti zvanej Rio Bec. Prehliadka majestátnych chrámov a pyramíd tohto kedysi mocného kráľovstva, na takmer všetky chrámy a paláce sa dá ešte vystúpiť. Po návšteve cesta do Chetumale, ubytovanie, nocľah.
 8. deň: Po raňajkách návšteva múzea mayskej civilizácie v Chetumale. Po prehliadke prejazd k lagúne Bacalar,  zastávka s možnosťou kúpania v „jazere siedmich farieb“ s priezračne modrou vodou. V popoludňajších hodinách cesta do Cancunu, ubytovanie, nocľah.
 9. deň: Raňajky, celodenný oddych pri mori, druhá noc.
 10. deň: Raňajky, celodenný oddych pri mori, tretia noc.
 11. deň: Raňajky, pobyt pri mori do popoludňajších hodín. Transfer na letisko, odlet do Európy.
 12. deň: Po prílete do Viedne/Budapešti al. pod.  transfer do Zvolena.
 • Cena zájazdu / osoba :  cca 1999,- €  (pri plne obsadenom zájazde)
 • Povinný príplatok: komplexné cestovné poistenie

Služby CK v cene zájazdu:

 • Doprava:   transfer Zvolen – letisko – Zvolen, letenka z Európy do Mexika a späť vrátane poplatkov, doprava  v Mexiku počas celej trasy
 • Ubytovanie: 10 x ubytovanie hotelovej kategórie
 • Strava:  10 x raňajky na ubytovaní
 • Iné: sprievodca –  zástupca CK, poistenie CK proti insolventnosti v zmysle zák. č. 281/2001. Zb. z.
 • Cena zájazdu nezahrňuje ceny vstupov.
 • Cena a služby zájazdu sú garantované pri nezmenenom kurze a zákonných podmienkach platných v čase vydania programu. (Október  2017).
 • Poistenie  nie je zahrnuté v cene. CK môže zaistiť v prípade záujmu objednávateľa „Cestovné poistenie účastníkov zahraničných zájazdov“ realizované cez poisťovňu UNION.  Poistná suma za deň / osoba = 3, €.
 • Storno podmienky cestovnej kancelárie a podmienky poistenia sú súčasťou Zmluvy o obstaraní zájazdu .

Zmena programu vyhradená!