JASOVSKÁ JASKYŇA – KOŠICE – TREBIŠOV – HERĽANY – PREŠOV

JASOVSKÁ JASKYŇA – KOŠICE – TREBIŠOV – HERĽANY – PREŠOV 2020-01-13T12:23:09+00:00

Project Description

VÝCHODNÉ SLOVENSKO

Jasovská jaskyňa  – Košice – Trebišov  –  Herľany – Prešov

26. – 27. máj 2018

Program zájazdu:

 1. deň: Odchod zo Zvolena o 05.30 hod. Cesta po trase Lučenec, Rožňava.
  V dopoludňajších hodinách príchod do Jasovskej jaskyne, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne Národného parku Slovenský kras.  Známa je výskytom bohatej kalcitovej sintrovej výplne, pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, širokým druhovým zastúpením netopierov, viacerými archeologickými nálezmi i zaujímavou históriou. V rámci jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu je zaradená do svetového prírodného dedičstva.
  Po návšteve jaskyne pokračovanie v ceste do metropoly „východu“  – Košíc. Obedňajšia prestávka.
  Popoludní prechádzka nádhernou renovovanou pamiatkovou rezerváciou s kúzelnou pešou zónou a fontánami v centrálnom parčíku, domy a paláce z obdobia gotiky, baroka i secesie (gotická Katedrála sv. Alžbety, Kaplnka sv. Michala, Urbanova veža, Budova Štátneho divadla, Historická radnica….), osobné voľno. Vo večerných hodinách ubytovanie, nocľah.
 2. deň: Raňajky, cesta do mesta Trebišov. Návšteva barokovo – klasicistického kaštieľa a mauzólea Júliusa Andrássyho.  Kaštieľ je v súčasnosti sídlom Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína. Možnosť degustácie tokajských vín.
  Po prehliadke presun k národnej prírodnej pamiatke – Herlianskemu gejzíru. Ide o jeden z mála studených gejzírov na svete. (Z dôvodu, že gejzír nie je v činnosti stále, CK negarantuje návštevu tejto atrakcie).
  V popoludňajších hodinách cesta do Prešova. Prehliadka   historického jadra mesta (Evanjelické kolégium, Kostol sv. Mikuláša, Chrám sv. Trojice, Ortodoxná židovská synagóga, Chrám svätého Alexandra Nevského, Bosákova banka, Stará mestská škola, Craffova väznica…..osobné voľno.
  Po absolvovaní plánovaného programu spiatočná cesta. Príchod do Zvolena vo večerných hodinách.
gejzir herlanypresov

Cena zájazdu / osoba:  75,- EUR  (pri plne obsadenom autobuse)

Služby CK zahrnuté v cene zájazdu:

 • Doprava :  luxusným zájazdovým  autobusom ( DVD prehrávač, audio, bufet, WC a pod.)
 • Ubytovanie : 1 x  hotelovej kategórie
 • Strava: 1 x raňajky na ubytovaní
 • Iné : sprievodca – zástupca CK, poistenie CK proti insolventnosti v zmysle zák. č. 281/2001. Zb. z., DPH
 • Cena zájazdu nezahrňuje ceny vstupov.
 • Cena a služby zájazdu sú garantované pri nezmenenom kurze a zákonných podmienkach platných v čase vydania programu. (Október  2017).
 • Poistenie  nie je zahrnuté v cene. CK môže zaistiť v prípade záujmu objednávateľa „Cestovné poistenie účastníkov zahraničných zájazdov“ realizované cez poisťovňu UNION.  Poistná suma za deň / osoba = 0,50  €.
 • Storno podmienky cestovnej kancelárie a podmienky poistenia sú súčasťou Zmluvy o obstaraní zájazdu .

Zmena programu vyhradená!