BRNO

BRNO 2022-11-07T07:48:13+00:00

Project Description

B R N O spojené s návštevou VILY TUGENDHAT

12. júl 2022

Stručný program:

05. 00 hod. Odchod zo Zvolena (v prípade záujmu  o 4.30 hod. z  Banskej Bystrice). Cesta územím Slovenska, Česka.
10. 00 – 16. 00 hod. V dopoludňajších hodinách príchod do Brna návšteva vily Tugendhat, pamiatky českej modernej architektúry, ktorá je zapísaná do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Stavba aj s priľahlou záhradou bola zreštaurovaná do podoby  z roku 1930. Interiéry sú vybavené replikami pôvodného vybavenia. V rámci prehliadkovej trasy sú sprístupnené aj technické priestory vily (kotolňa, priestory vzduchotechniky, strojovňa spúšťacích okien) a expozícia predstavujúca architekta, stavebníkov a život rodiny Tugendhatovcov vo vile do roku 1938, kedy pod hrozbou druhej svetovej vojny emigrovali. Pri návšteve vily budú účastníci časovo rozdelení do troch skupín. Vzhľadom k tomu bude alternatívne možnosť navštíviť Vilu Löw-Beer (ukážka životného štýlu meštianstva 19. – 20. storočia, rodinná história majiteľov vily, ukážka unikátnych stavebných prvkov budovy).

Po prehliadke presun do  historického jadra mesta, spoločná prehliadka –  Chrám Sv. Petra a Pavla, Kostol sv. Jakuba, Stará radnica, Brnenský  orloj, Špilberk….osobné voľno  v centre mesta. V podvečerných hodinách spiatočná cesta.

cca 22. 00 hod. Príchod domov.

Cena zájazdu:   40,- € / osoba

Služby CK zahrnuté v cene zájazdu:

Doprava:  luxusný zájazdový  autobus ( klimatizácia, DVD prehrávač, bufet a pod.)
Iné:  sprievodca –  zástupca CK, poistenie CK pre prípad úpadku v zmysle zák. č. 281/2001. Zb. z., DPH

V cene zájazdu nie sú zahrnuté vstupy!

Cena a služby zájazdu sú garantované pri nezmenenom kurze a zákonných podmienkach platných v čase vydania programu. (Apríl 2022).

Storno podmienky cestovnej kancelárie a podmienky poistenia sú súčasťou Zmluvy o obstaraní zájazdu .

Poistenie  nie je zahrnuté v cene. CK môže zaistiť v prípade záujmu objednávateľa „Cest. poistenie účastníkov zahraničných zájazdov“ realizované cez poisťovňu UNION.  Poistná suma os./ deň  = 2,50 €.

 Zmena programu vyhradená!